محتوا محتوا

شناسه : 24300739
کارگردان پیشکسوت تئاتر:


کارگردان پیشکسوت تئاتر خطاب به وزیر آینده فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدیران کلان در سطح وزیر باید برای ما راهگشا باشند و مجبوریم خطاب به وزیر آینده بگویم 99 درصد هنرمندان تئاتر زیر خط فقری که دولت اعلام کرده زندگی می کنند.

به گزارش یزدهنر؛ هادی مرزبان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: ان شاالله وزیر آینده بتواند جلوی یک سری کارهای نامرتبط با هنر را در دنیای هنری بگیرد تا به روزی نیفتیم که مثلا تالار وحدت ما نمایشگاه اتومبیل بشود!.


کارگردان نمایش ' بازار عاشقان 'گفت: اگر به این سبک پیش برویم به زودی عروسی ها و جشن های شخصی هم در تالار وحدت برگزار خواهد شد و من امیدوارم وزیر آینده وضع هنر و فرهنگ ما را از این حال نجات دهد.


مرزبان با بیان اینکه انجام فعالیت های غیرفرهنگی در اماکن مخصوص هنرمثل مجموعه های فرهنگی و هنری صرفا به دلیل مشکلات مالی است افزود: تصور نشود از مشکلات مملکت بی اطلاع هستم ، اما مشکلات ما هنرمندان فقط مالی است.


مرزبان خطاب به وزیر آینده فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به عنوان عضوی از جامعه تئاتر می گویم که آقای وزیر ارزش هنرمندان تان را دریابید ، این خوب نیست که با وجود وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کارگردانی صاحب نام برود پیش یک چلوکبابی التماس کند که بیا و حامی ( اسپانسر ) من شو ، البته من تا امروز این کار را نکرده ام و ضرر مالی هم کرده ام.


کارگردان تئاتر افزود: یک زمان در ایام مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری گفتم انتظار دارم رییس جمهوری جدید اهالی تئاتر را نبیند و بگذارد ما کارمان را بکنیم.حالا در آستانه انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد خطاب به وی می گویم که ما در هنر نمایشی هیچ مشکلی نداریم جز مشکل مالی.‌ هنرعاشق و عشق باز می خواهد که ما فراوان داریم اما دیگر نان عشق خوردن هایمان تمام شده است.

99 درصد هنرمندان تئاتر زیر خط فقر زندگی می کنند
مرزبان تصریح کرد: مدیران کلان در سطح وزیر باید برای ما راهگشا باشند و مجبوریم خطاب به وزیر آینده بگویم 99 درصد هنرمندان تئاتر زیر خط فقری که دولت اعلام کرده زندگی می کنند.
کارگردان با سابقه تئاتر خاطرنشان کرد: وزیر ما یادش باشد که هنرمندان تئاتر از امتیازات تحصیلی ، مطالعه و به روز بودن چیزی کم ندارند.