محتوا محتوا

شناسه : 28360174
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه خبر داد


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: از 28 استان کشور 500 اثر شعر به دبیرخانه این کنگره رسیده است که 20 اثر آن در این کنگره برگزیده شده است.

به گزارش یزدهنر، حمیدرضا بصیری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه گفت: کار فراخوان هشتمین دوره کنگره سراسری شعر کویر درابرکوه به اتمام رسید و این کنگره در ششم اردیبهشت ماه در شهرستان ابرکوه برگزار می شود.

بصیری اظهارکرد: از 28 استان کشور 500 اثر شعر به دبیرخانه این کنگره رسیده است که 20 اثر آن در این کنگره برگزیده شده است.

وی افزود: کنگره سراسری شعر کویر با موضوع شب های پرستاره کویر، سرو 4500 ساله ابرکوه نماد ایستادگی، خصلت مردمان کویر از جمله دیانت، قناعت، محبت، گذشت، صبوری، سخت کوشی، کار و تلاش، کارآفرینی، مهمان نوازی و ترویج فرهنگ خیریه و سایر ویژگی های مرتبط با فرهنگ مردمان کویر برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، این مسئول بابیان اینکه ابرکوه در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری بخصوص شعر حرف های زیاد برای گفتن دارد ادامه داد: درکنگره ها و جشنواره ها باید به مسائل اجتماعی نیز پرداخته شود و شاعران و هنرمندان و هنر دوستان برای اثر بخشی و کیفی شدن فعالیت ها تلاش کنند.

گفتنی است ابرکوه دارای پنج انجمن فرهنگی و هنری شامل انجمن های خوشنویسان، شعر وادب، موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی است که در آن بیش از یکهزارنفر از هنرمندان فعالیت دارند.

انتهای پیام / ک