محتوا محتوا

شناسه : 11182357
توضیح سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد، در مورد لغو یک کنسرت:


سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد: مرکزی که به تازگی اقدام به برگزاری کنسرت در یک کافی شاپ کرده، نه تنها از مخابرات برای ارسال پیامک مجوز نداشته، بلکه مجوزهای لازم از اداره ارشاد اسلامی و اداره اماکن نیروی انتظامی استان یزد را هم اخذ نکرده است.

سرهنگ «كاظم كفاش پناه» سرپرست معاونت اجتماعی انتظامی استان یزد، در گفت و گو با خبرنگار عصر فرهنگ با اشاره به برخورد ناجا با عوامل برگزاری کنسرت در یکی از کافی شاپ های شهر یزد؛ اظهار داشت: در تاریخ 25 بهمن ماه از تبلیغ پیامکی یکی از کافی شاپ های سطح استان مطلع شدیم. با بررسی های انجام شده مشخص شد که واحد صنفی مذکور اقدام به انتشار پیامک های تبلیغاتی گسترده برای شرکت در «اجرای موسیقی زنده» و عرضه قلیان کرده است.

 

وی افزود: از آنجا که این واحد صنفی پیش از این هم پلمپ شده بود، بررسی موضوع جدید در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفت. با مراجعه به محل مذکور مشخص شد برخلاف اصل 28 قانون صنفی، نه صاحب پروانه و نه مباشر قانونی وی در محل حضور نداشته اند. لذا بنابر نص صریح قانون بواسطه این عدم حضور واحد صنفی مذکور به مدت یک ماه پلمپ خواهد شد.

 

سرهنگ کفاش پناه، ادامه داد: شخص خاطی عنوان کرده است که تنها به عنوان مشتریان ثابت خود پیامک ارسال کرده است.

 

کفاش پناه، اظهار کرد: جالب اینکه این مرکز نه تنها  از مخابرات برای ارسال پیامک مجوز نداشته، بلکه مجوزهای لازم از اداره ارشاد اسلامی و اداره اماکن نیروی انتظامی استان یزد را هم اخذ نکرده است.

 

لازم به ذکر است، 25 بهمن ماه نیروی انتظامی استان یزد از برگزاری کنسرت در یکی از کافی شاپ های شهر واقع در صفائیه که با تبلیغات گسترده پیامکی هم همراه بوده است، جلوگیری به عمل آورد.