محتوا محتوا

شناسه : 25483531


اشرف‌زاده با اشاره به هدیه‌ای که در شب یلدا برای تمام ایرانیان آماده کرده‌، از آواز خواندن خود در بلندترین شب سال سخن گفت.

به گزارش یزدهنر؛ حجت اشرف‌زاده خواننده موسیقی ایرانی گفت: قطعه‌ای با عنوان «برف آمد» را ویژه شب یلدا آماده کرده‌ام که قرار است به همین مناسبت در اختیار علاقه‌مندان موسیقی قرار بگیرد.

به گزارش میزان ، او ادامه داد: این قطعه با حال و هوای رویارویی پاییز و زمستان تولید شده است و ما این اثر را به عنوان هدیه‌ای در شب یلدا به تمامی مخاطبان تقدیم می‌کنیم.

او همچنین تصریح کرد: عوامل مختلفی در تولید این اثر حضور داشتند اما از میان آن‌ها می توان به سعید زمانی به عنوان فردی که عهده دار مسئولیت ساخت موسیقی این قطعه بوده،‌اشاره کنم.

خواننده قطعه خاطره انگیز «ماه و ماهی» همچنین توضیح داد: به امید خدا قرار است شب یلدا کنار خانواده باشم و به منزل بزرگترها به ویژه پدربزرگ ومادربزرگ که از دوران کودکی به منزلشان می رفتیم،‌ برویم و در این شب یک شب‌نشینی و دورهمی داشته باشیم.

او یادآور شد: به طور معمول در فضای خانوادگی‌مان در شب یلدا،‌شعر حافظ و ساز و آواز جریان دارد و فضای ما بیشتر از آنکه به خوردنی ها ربط پیدا کند، به شعر و موسیقی مربوط می شود ضمن اینکه حافظ خوانی هم از برنامه های اصلی ما در این شب قلمداد می شود.

او خاطرنشان کرد: به طور یقین در شب یلدا اعضای خانواده درخواست می کنند که قطعه ای را برایشان بخوانم البته اگر درخواستی هم از جانب آن ها نباشد،‌ من حتما اثری را خواهم خواند.

گفتنی است،‌ جدیدترین آلبوم موسیقی منتشر شده از حجت اشرف زاده «خاتون» نام دارد که به مناسبت فرارسیدن ماه محرم روانه بازار موسیقی شد.

آلبوم خاتون از 14 قطعه به نام های گوهر اشک،‌ آغاز،‌ حسرت،‌ کوچه تنهایی،‌ قلب داغدار،‌ نغمه آب‌، تک نوازی قانون،‌ رسم دلبری،‌ تک نوازی ترمپت، خدمت،‌ تک نوازی نی،‌ خادمان خاتون‌،‌ وفا و نسخه بدون کلام کوچه تنهایی تشکیل شده است.

شعرهای آلبوم خاتون را سید محمد سادات اخوی سروده و کارهای آهنگسازی و تنظیم را به ترتیب محسن جلیلی و امیر شیرازی بر عهده داشته‌اند.