محتوا محتوا

شناسه : 11179495
شاکری شمسی تأکید کرد؛


فرماندار یزد ظهر یکشنبه 26 بهمن در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تأکید کرد: فرمانداری یزد برای هرگونه کمک و همراهی که سبب رشد و توسعه کیفی و فیزیکی کتابخانه‌های عمومی شود،اعلام آمادگی دارد.

به گزارش یزد هنر ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، «محمود شاکری شمسی» با اشاره به اینکه مقوله کتابخوانی، شریف، دوست‌داشتنی و مظلوم است، افزود: غربت کتاب و کتابخوانی با رشد اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بیشتر شده و میل به مطالعه در میان مردم به دلیل نفوذ ابزارهای پیشرفته ارتباطی در حال کاهش است.

وی ادامه داد: وظیفه نهاد کتابخانه‌های عمومی در کنار مدیریت فیزیکی کتابخانه‌ها، پرداختن به مقوله کتابخوانی و آشتی دادن مردم و به ویژه جوانان با کتاب است.

فرماندار یزد با تأکید بر اینکه گرانی کتاب نیز در کاهش اقبال عمومی به مطالعه تأثیر داشته است، اظهار داشت: باید یارانه‌ ویژه‌ای برای چاپ و خرید کتاب از سوی دستگاه‌های متولی در نظر گرفته شود تا علاقه‌مندان به مطالعه در زمینه خرید کتاب، در مضیقه نباشند.

وی تصریح کرد: فضاهای مطالعه در شهر یزد به لحاظ کمی و کیفی با وضعیت مطلوب، فاصله زیادی دارد و این عامل نیز سبب شده است بخش اعظمی از مخاطبان برای استفاده از سالن‌های مطالعه کتابخانه‌ها دچار مشکل شوند و اقبال کمتری به فضاهای کتابخانه‌ای برای مطالعه داشته باشند.

شاکری شمسی در پایان تأکید کرد: مجموعه فرمانداری یزد همچون گذشته برای هرگونه کمک، همراهی و اقدامی که سبب رشد و توسعه کیفی و فیزیکی کتابخانه‌های عمومی و همچنین انتخاب یزد به عنوان "پایتخت کتاب ایران" شود، آمادگی دارد.

«رقیه دوست فاطمی‌ها» مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به دید بلند و فرهنگی فرماندار یزد نسبت به حوزه کتاب و کتابخانه‌ها، اظهار داشت: حضور فرماندار یزد در نهاد کتابخانه‌های، حاکی از احترامی است که ایشان به برای کتاب و مطالعه قائلند و حمایت‌های مجموعه فرمانداری از طرح‌ها و برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان شاهدی بر این مدعا است.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف کتابخانه‌ها در دوره مدیریت جدید، ایجاد انگیزه بیشتر در همکاران این مجموعه است تا این امر سبب ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر کتابخانه‌ای به اعضا و مراجعان شود.

دوست فاطمی‌ها افزود: یکی دیگر از برنامه‌های مهم و اصلی ما، ارائه تصویری مطلوب و روشن از چهره فرهنگی و کتاب‌دوست مردم یزد به سراسر کشور است تا بتوانیم از این طریق، در راستای انتخاب یزد به عنوان "پایتخت کتاب ایران" قدم مثبتی برداریم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به نقش مؤثر و حیاتی خیّران نیک‌اندیش در توسعه و بالندگی کتابخانه‌ها، بیان داشت: باید تلاش کنیم نگرش خیّران را از بحث کتابخانه‌سازی صرف به تجهیز و تأمین هزینه‌ کتابخانه‌های موجود معطوف کرده و از این ظرفیت عظیم در راستای بهسازی، تجهیز و کیفیت‌بخشی به فضاهای موجود، استفاده کنیم.

در پایان این دیدار، فرماندار یزد هدیه‌ای به رسم یادبود به مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تقدیم کرد.

شاکری شمسی و همراهان وی، همچنین از بخش‌های مختلف اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد و کتابخانه ستادی این اداره کل دیدن کردند.