محتوا محتوا

شناسه : 24503106


مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به اینکه سیمای یزد رکورد پخش برنامه زنده تلویزیونی کشور را شکست، گفت: فیبر نوری مورد نیاز صدا و سیمای یزد تا ۱۲ سال آینده تامین شد.

به گزارش یزدهنر، احمد پهلوانیان عصر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان یزد با مسئولان و مدیران فرهنگی استان یزد اظهار داشت: سیمای مرکز استان یزد با 11 درصد رشد بینندگان در سال 94 جزو 5 استان برتر کشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه میزان حضور شبکه استان یزد در شبکه‌های ملی رتبه دوم کشور را کسب کردیم، گفت: در بهار 94 رادیو یزد رتبه 25 کشور را به خود اختصاص داده بود ولی با تغییر در فعالیتها، در تابستان رتبه چهارم، پاییز سوم و در اسفند سال گذشته به رتبه اول کشور صعود کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد ادامه داد: بالاترین رتبه‌ای که استان یزد قبل از این سال داشته رتبه 12 کشور بوده، گفت: رشد میزان مخاطبین در رادیو حدود 7 درصد بوده که در کل کشور جزو 6 استان برتر کشور به حساب می‌آید.

پهلوانیان خاطرنشان کرد: در حوزه خبر هم در انتخابات سال گذشته استان یزد جزو شش استان برتر کشور انتخاب شد و 5 مرکز هم به عنوان مراکز برتر خبر کشور به حساب آمدند که استان یزد جزو این 5 مرکز بود.

وی به کسب 12 جایزه ملی برون سازمانی توسط بخش خبر صدا و سیمای مرکز یزد اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه پژوهش سال گذشته در پایان سال سه مرکز به عنوان مراکز برتر معرفی شدند که مرکز یزد هم در بخش انتخابات جزو این سه مرکز بوده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد با بیان این مطلب که خط نوری مورد نیاز صدا و سیمای استان یزد تا 12 سال آینده راه‌اندازی شد، گفت: بزرگترین فرستنده رادیویی استان یزد در فهرج قرار گرفته بود که با توجه به ضرورتی که در بحث ایجاد رزرو برای این فرستنده وجود داشت، سال گذشته رزرو این فرستنده تامین شد.

پهلوانیان ادامه داد: در روز عاشورا رکورد پخش مستقیم کشور را با 17 ساغت تولید و پخش مستقیم شکستیم که در طول این 17 ساعت هیچ وقفه‌ای ایجاد نشد.

تسنیم/