محتوا محتوا

شناسه : 22002671
تنها آهنگ‌ساز يزدی تئاتر:


تنها آهنگ‌ساز یزدی تئاتر با اشاره به ضرروت توجه مسئولان فرهنگی و هنری استان به بحث تئاتر و هنرهای موسیقایی، گفت: متاسفانه تئاتر یزد همانند شهری بدون شهردار و کلانتر است.

به گزارش یزد هنر؛ حسین افروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا در رابطه با وضعیت تئاتر استان یزد، اظهار كرد: متأسفانه به دلیل عدم توجه کافی از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران فرهنگی، تئأتر استان یزد به قسمت گیشه محدود شده است.

وي تئاتر یزد را همانند شهری فاقد شهردار و کلانتر دانست و ‌ با اشاره به نقش جوانان در توسعه این هنر اصیل در استان، تاكيد کرد: تا زمانی که جوانان و فعالان این عرصه در تصمیم‌گیری‌های کلان و جزء تئاتر استان، نقشي نداشته باشند،‌ نمی‌توانیم آن طور که باید و شاید، شاهد پیشرفت این هنر باشیم.

افروز در ادامه به  نقش تئاتر در تقویت روحیه عمومی جامعه اشاره كرد و گفت: هنرهای نمایشی به ویژه تئاتر به دلیل برخورداری از ظرفیت موسیقایی و دیداری، فرصت مناسبی برای ترویج یک سری از آموزه‌های فرهنگی و اجتماعی به نسل جدید است.

تنها آهنگ‌ساز تئاتر استان یزد، موسیقی تئاتر را از دیگر ویژگی‌های هنر نمایشی عنوان و خاطرنشان کرد: موسیقی در صورتی که بجا و اصولی استفاده شود، نقش پیش‌برنده در تئاتر ایفا می‌کند.

وي توجه بیشتر مسئولان فرهنگی استان را از جمله ضرورت‌های پویایی و توسعه هنر‌هاي نمایشی به ویژه تئاتر دانست و تصريح كرد: جدی گرفتن هنر،‌ جدی گرفتن ارزش‌های رفتاری و مقابله با آسیب های اجتماعی است.

افروز در پايان نيز با اشاره به علاقه جوانان يزدي برای فراگیری هنرهای نمایشی و موسیقی، افزود: عدم وجود فضای مناسب برای استفاده و تمرین هنرمندان حوزه نمایش، از جمله مشکلات جدي این قشر در استان يزد است.

يادآور مي‌شود؛ "حسین افروز" از سال 1387 فعالیت حرفه‌ای خود را در عرصه هنر‌هاي نمایشی و آهنگ‌سازی تئاتر در استان آغاز کرده و در این مدت موفق به خلق بیش از 100 اثر موسیقایی، نمایشی و کسب 10 رتبه نخست در 15 جشنواره‌هاي سراسری شده است.

وي تاكنون خلق آثاری همچون سورنای من،‌ کبوتران چاهی، پلی از جنس شیشه و چای تلخ را در پرونده کاری خود به ثبت رسانده است.

ارسال آثار هنری مختلف و کسب مقام‌های برتر در 9 دوره جشنواره استانی،‌ چهار دوره جشنواره بسیج،‌ دو دوره جشنواره جوان ماه، جشنواره‌ي استانی هلال احمر و جشنواره کشوری بهزیستی، از جمله افتخارات تنها آهنگ‌ساز یزدی در رشته موسیقی کودک و موسیقی تئاتر است.