محتوا محتوا

شناسه : 30081745
هنرمند پیشکسوت میبدی:


بازیگر پیشکسوت عنوان کرد: صدا و سیما تاکنون از بنده دعوت به همکاری نکرده است. البته به عنوان کارشناس در چند برنامه نقدهنری حدود دو دهه پیش دعوت شده ام و چند برنامه زنده هم به عنوان مهمان برنامه از من دعوت به عمل آمده است.

سید ناصر امامی میبدی از هنرمندان رزمنده و ایثارگر دوران دفاع مقدس، در 6 اردیبهشت ماه 1346 درمحله کوچک شهر میبد در خانواده ای مذهبی از سلاله سادات بنی الزهراء(س) چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دوره دبیرستان را در میبد به اتمام رسانید و دیپلم علوم تجربی خود را در دبیرستان طالقانی«رشیدی» میبد اخذ نمود. از آنجا که دستی در شعر و به امور هنری و فرهنگی نیز علاقه ای وافر داشت علاوه بر دیپلم تجربی، دیپلم فرهنگ و ادب را نیز در سال 1364 اخذ کرد. وی در همان سال در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه بیرجند پذیرفته شد ولی با توجه به عشق به تدریس و هنر پس از انصراف از دانشگاه بیرجند تحصیلاتش را در تربیت معلم شهید مطهری تهران ادامه داد و دو سال بعد موفق به دریافت مدرک کاردانی در رشته امور هنری شد.

خبرنگار یزدهنر به سراغ این هنرمند رفت تا در جریان کار وی قرار گیرد.

این هنرمند پیشکسوت در آغاز گفتگو از اساتید خود یاد کرد: از برجسته ترین اساتید من در طول دوران کار هنری می‌توان از دکتر حسین جعفری«تئاتر»، استاد نادرلنجانی ومعمارزاده «طراحی ونقاشی»، استاد قربانعلی اجلی و استادهادی حاجی آقاجانی«خوشنویسی»، استادمحمدعلی قدمی«آواز»، استاد امیرعلی جوادیان«عکاسی» واساتید دیگری چون استاد محمدعلیدوست واستاد دکتر امیر ایجادی نام برد. بنده در رشته های مختلف هنری موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش از دانشکده هنر و معماری تهران شدم که از اساتیدی چون استاد حمید سمندریان، مرحوم دکتر سعید کشن فلاح، دکتر قطب الدین صادقی، دکتر محمدرضا خاکی، دکتر فرسیدابراهیمیان، حسن فتحی، امیر دژاکام و...کسب فیض کرده ام.


 

وی در ادامه گفت: ضمن اشتغال به تدریس، در رشته کارگردانی سینما در سال 1368 در دانشکده ی سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران موفق به دریافت مدرک کارشناسی در رشته ی کارگردانی سینما شدم. وی در ادامه مسیر تدریس و تحصیل هم اکنون درحال گذراندن پایان نامه خود در دوره دکترای مدیریت عالی کسب و کار است.

امامی بیان داشت: من بیش از سی سال هست که تدریس و تحقیق وتالیف در رشته های مختلف هنری درمدارس شهرهای تهران و یزد واردکان ومیبد را عهده دار هستم و مسئولیت هایی از قبیل؛ عضو هیئت موسس کانون فارغ التحصیلان شهرستان میبد، عضو انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان میبدی دانشگاههای تهران، عضو هیئت امناء صندوق مهر امام رضا(ع) میبد، تدریس در دانشگاه‌های میبد، صدوق و خاتم، رئیس وعضو دوره دوم شورای اسلامی شهر میبد، رئیس وعضو دوره سوم شورای اسلامی شهر میبد، عضویت در دوره های دوم و سوم شورای اسلامی شهرستان میبد، عضو اصلی شورای حل اختلاف محلات یخدان، امیرآباد و ... در شهرستان میبد، عضو هیئت اجرایی انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان خاتم، رئیس شورای اداری شهرستان و بسیاری از مسئولیت های مختلف در ادارات و سازمان های گوناگون را در کارنامه سوابق خود دارا هستم.

وی افزود: در حال حاضر مشغول فراهم کردن مقدمات لازم برای اجرای اثری نمایشی هستم که در صورت قطعی شدن اعلام خواهم کرد.

این بازیگر پیشکسوت عنوان کرد: صدا و سیما تاکنون از بنده دعوت به همکاری نکرده است. البته به عنوان کارشناس در چند برنامه نقدهنری حدود دو دهه پیش دعوت شده ام و چند برنامه زنده هم به عنوان مهمان برنامه از من دعوت به عمل آمده است.

وی  اظهار داشت: افتخار این را داشتم تا در کنار بازیگران بزرگ سینمای ایران، به ایفای نقش بپردازم. بازی در فیلم سینمایی راننده سفیر، آن سوی خط کیست؟، سریال آواز پر جبرئیل، فیلم سینمایی زندانی 707، فیلم سینمایی نوروز از آثاری است که در آن نقش داشتم و همچنین سال گذشته تئاتر «دوست ممد» به نویسندگی محمدرضا امیرخانی و کارگردانی بنده به روی صحنه رفت.

 

امامی میبدی در پایان مطرح کرد: مسئولین فرهنگی هنرمندان را جدی بگیرند و آن‌ها را یاری کنند. مانعی بر سر راه هنرمندان جوان تازه به میدان آمده نشوند. و توصیه من به علاقه مندان به هنر و هنرمندان جوان این است که اگر هنر آن‌ها به درد دنیا نمی‌خورد و ز لحاظ مادی تامین کننده مخارج نیست، لااقل به درد آخرت آن‌ها بخورد و باید آن‌گونه هنرمند بود که هم دنیا و هم آخرت را برای خود ساخت و این امر جز توکل و توسل به باری تعالی، تواضع، مطالعه میسر نمی‌شود.

انتهای پیام/ا.م