محتوا محتوا

شناسه : 30147252


کارگردان یزدی گفت: از مسئولین خواهشمندم، بهای بیشتری به هنر و توانایی‌های دانش آموزان کم توان ذهنی بدهند.

نجمه زارع سال 1365 در شهر یزد متولد شد وی که حدود 17 سال است که در زمینه تئاتر و سرود فعالیت دارد. وی صاحب آثاری چون 3 فیلم کوتاه بوده که موفق به کسب مقام کشوری شده است. زارع، فارق التحصیل رشته فیلم‌سازی و کارگردانی است که توانسته با همت و تلاش خود در راستای آموزش کودکان کم توان ذهنی و شکوفایی استعدادهای آن‌ها قدم های موثری بردارد.
 
این کارگردان یزدی در مصاحبه با خبرنگار یزدهنر گفت: مدرسه دخترانه «رشد» که در شهر یزد میزبان دانش آموزان کم توان و ناتوان ذهنی است، توانسته حامی خوبی برای این دانش آموزان جهت حضور در مسابقات فرهنگی و هنری در سطح کشور باشد. 
 
وی افزود: این مدرسه از 4 سال پیش با آموزش دانش آموزان با استعداد در زمینه سرود و نمایش توانسته به موفقیت های زیادی دست یابد. که برای نمونه سال گذشته دانش آموزان هنرمند این مدرسه توانستند مقام نخست کشوری را در رشته های سرود و نمایش کسب کرده و برای یزد افتخار آفرین باشند.
 
زارع با اشاره به برگزاری مسابقات «هنرهای آوایی و نمایشی دانش آموزان با نیازهای ویژه»؛ در شهریورماه امسال به میزبانی استان مازندران عنوان کرد: خوشبختانه دانش آموزان یزدی از آمادگی خوبی برای اجرا در این مسابقات برخوردار بوده و در حال حاضر تمرینات خوبی را انجام می‌دهند.
 
 
وی بیان داشت: گروه سرود ما از 15 نفر و گروه نمایش ما از 6 نفر دانش آموز تشکیل شده و تهیه کنندگی این دو گروه را اشرف السادات کمالی از فعالین فرهنگی به عهده دارد.
 
این هنرمند با ابراز گلایه از بی‌مهری‌های برخی مسئولین به این دانش‌آموزان اظهار کرد: علیرغم اینکه  هزینه کامل و  ایاب و ذهاب این دانش آموزان، برای شرکت در مسابقات توسط مدرسه تامین می‌شود با این وجود از مسئولین خواهشمندم، بهای بیشتری به هنر و توانایی‌های  این دانش آموزان بدهند و با توجه به افتخار آفرینی های آن‌ها در کشور و عرصه بین المللی، حمایت‌های مالی خود را در جهت  ارتقاء سطح هنر این دانش آموزان انجام دهند.
 
 
وی در پایان  با اشاره به ثبت جهانی یزد در سازمان یونسکو اذعان داشت: در راستای معرفی این شهر تاریخی تلاش کردیم تا لباس های اعضای گروه سرود، منقش به المان های تاریخی یزد باشد.
 
 
انتهای پیام/ا.م