محتوا محتوا

شناسه : 30400610
تا پایان هفته جاری برپا است


نمایشگاه محصولات صنایع دستی بخش بهمن در مقبره سردار مفخم شهر مهردشت برگزار می شود.

به گزارش یزدهنر به نقل از سرو ابرکوه، کارگاه صنایع دستی شهر مهردشت، در پایگاه مقاومت بسیج خواهران حضرت کبری (س) راه اندازی شده است.

امیر حسین زارع مسئول نمایشگاه صنایع دستی بخش بهمن، در خصوص جزئیات این خبر اظهار کرد: این کارگاه زیر نظر مجمع مردم نهاد سروین مهردشت است که به طور رسمی از سال 96 افتتاح شده است و به طور مستقیم تعداد 100 نفر در آن مشغول بکار هستند.

زارع افزود: در کارگاه صنایع دستی مهردشت، فعالیت هایی همچون ساخت انواع عروسک عشایری، عروسک جلی، عروسک بافتنی، انواع گلیم های خطی و نقشی، انواع نمد دوزی، کیف های خطی، نقاشی ویترای روی شیشه و کوزه، بافت تابلو فرش و... انجام می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه محصولات این کارگاه قابلیت صادرکردن به سراسر ایران و حتی دیگر کشورهای جهان را دارا است، چنانچه مسئولین مربوطه راهکاری جهت هموارکردن این مسیر و احداث مکان دائمی و استاندارد برای آن، ارائه کنند، قطعاً زمینه های توسعه صنایع دستی و درآمدزایی در این فراهم خواهد شد.

مسئول نمایشگاه صنایع دستی بخش بهمن بیان کرد: عباس قدیریان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابرکوه از این کارگاه و همچنین نمایشگاه صنایع دستی بخش بهمن که به لطف خدا در پایان هفته جاری راه اندازی می شود، بازدید کرد.

زارع ضمن تشکر از کسانی که در برپایی این نمایشگاه همکاری کردند، گفت: این نمایشگاه که در واقع مرکزی جهت خرید و فروش صنایع دستی است، با همت مجمع سروین و شهرداری مهردشت و حمایت های حجت الاسلام علیزاده امام جمعه بخش بهمن، در مقبره سردار مفخم مهردشت برپا خواهد شد.

انتهای پیام/ ف