محتوا محتوا

شناسه : 25435935


اهالی «محله گل و بلبل2» همزمان با شب میلاد پیامبر اکرم (ص) به روی آنتن رفت.

به گزارش یزدهنر؛ برنامه «محله گل و بلبل1» از سال گذشته روی آنتن شبکه دو سیما رفت و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان تلویزیون روبرور شد. این برنامه سومین برنامه منتخب مردم در سال گذشته شناخته شد و عوامل آن از اردیبهشت 95 سری دومش را کلید زدند.

مسلم آقا جان زاده تهیه کننده این برنامه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ما در سری دوم برنامه عوامل و دکورهای جدیدی را به کار اضافه کرده ایم همچنین تلاشمان بر این است که با استفاده از فضا و ابزارهای فانتزی اتفاقات جدیدی را در حوزه برنامه های کودک رقم بزنیم.

محمد درویش علی پور نویسنده این برنامه نیز گفت: تا کنون 19 قسمت سری دوم محله گل و بلبل نوشته شده است و این مجموعه در 90 قسمت روی آنتن خواهد رفت که چندین قسمت آن ویژه ایام نوروز 96 نوشته می شود.

احمد درویش علی پور کارگردان این مجموعه نیز گفت: ما تمام تلاش خود را کرده ایم که در سری دوم محله گل و بلبل مفاهیم زیادی را در قالب داستان به بچه ها آموزش دهیم که استفاده درست از فضای مجازی یکی از مهمترین آنهاست.

وی افزود: درحال حاضر بیشتر خانواده ها نگران آسیب دیدن فرزندان خود از فضای مجازی هستند و ما سعی کرده ایم در «محله گل و بلبل 2» به این دغدغه پاسخ دهیم.

داریوش فرضیایی مجری برنامه «محله گل و بلبل 2» در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: متأسفانه این روزها فضای مجازی فضای مزاجی انسان ها را به هم ریخته و به دغدغه ای برای اقشار مختلف جامعه تبدیل شده است.

وی افزود: بسیار خوشحالم که «محله گل و بلبل 2» متناسب  با نیاز روز جامعه ساخته می شود و امیدوارم بچه ها و خانواده ها با دیدن این برنامه نحوه استفاده درست از فضای مجازی و نصب اپلیکیشن های مناسب را بیاموزند.

فرضیایی گفت: کودکانی که علاقه مند به شرکت در برنامه هستند می توانند با ارسال عدد 16 به شماره 30003 از طریق همراه اول آمادگی خود را اعلام کرده و پس از قرعه کشی به برنامه بیایند.

مهدی نیامنش حامی مالی «محله گل و بلبل2 » نیز گفت: هدف ما از ساختن این برنامه این است که خانواده ها فرزندان خود را در فضای مجازی تنها نگذارند و همراه آنها باشند تا خطری کودکان را تهدید نکند.

«محله گل و بلبل 2 » سعی کرده با استفاده از جلوه های ویژه و قصه های جذاب و در خور کودکان چند سطح بالاتر از سایر برنامه های کودک ظاهر شود. در این سری افزون بر شخصیت های قبلی داستان همسر و چهار فرزند گلدون خان و اعضای خانواده سایر کاراکترها حضور دارند که به وسیله آنها موقعیت های منحصر به فرد به وجود می آید .

این برنامه که از بعداز ظهر جمعه همزمان با شب میلاد پیامبر اکرم(ص) روی آنتن شبکه دو رفته است تا بهار سال آینده ادامه دارد.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما