محتوا محتوا

شناسه : 30398059
فیلمساز ابرکوهی:


فیلمساز ابرکوهی گفت: امیدوارم در صدا و سیمای مرکز یزد برنامه ای در جهت معرفی آثار هنرمندان یزدی تولید شود.

اصغر عباسی متولد دهم آذرماه سال 1359 در شهرستان ابركوه به دنیا آمد. وی داراي يك فرزند پسر می‌باشد. عباسی، داراي مدرك كارشناسي كارگرداني سينما از دانشگاه فرهنگ و هنر تهران است.
این هنرمند در مصاحبه با خبرنگار یزدهنر گفت: اولین فعالیت هنری من در زمینه موسیقی بود که از سال 1374 آغاز به کار کردم. نوازندگی کیبورد، گیتار و ویولون از مهارت‌های من بود.
وی به آغاز فعالیت در رشته فیلم‌سازی اشاره و بیان کرد: اولين فيلم كوتاه خود را در سال 1381  به نام «آبرنگ» با كمترين امكانات ساختم كه روایتی از زندگي خودم در دوران كودكي بود.
عباسی ادامه داد: بنده در زمینه خبرنگاری در باشگاه خبرنگاران جوان از سال 1388 الی 1390 فعالیت داشته ام که پس از سپری کردن این دوره به طور جدی در سال 1390 با ورود و شرکت در کلاس‌های انجمن سینمای جوان یزد، راه خودم را در زمینه فیلم سازی ادامه دادم.
 
این کارگردان بیان داشت: بيش از سي فيلم كوتاه داستاني و مستند از سال 1381 تا كنون از جمله؛ روياي نيمه شب، روياي صادقه، هفت سين مقدس، وقتي همه ايستادند، فرزند صالح، در جستجوي عطر شكوفه هاي سيب، بهار در بهشت، پنجره اي رو به ملكوت، آبرنگ، كلاس انتظار، سنگهاي صبور، قاصدك، فصل جدايي و... در کارنامه هنری بنده قرار گرفته است.
 
وی افزود: در حال حاضر ساخت يك فيلم سينمايي رو در دست دارم كه ضبط آن در تهران انجام می‌شود و ان شاءالله براي جشنواره فيلم فجر آماده اكران خواهد شد كه اخبار تكميلي به محض رسانه اي شدن به اطلاع خواهد رسيد.
 
این هنرمند اظهار کرد: ژانر کار من سینمایی بوده و به همین دلیل تابحال تعامل چندانی با صدا و سیما نداشته ام اما امیدوارم در صدا و سیمای مرکز یزد برنامه ای در جهت معرفی آثار هنرمندان یزدی تولید شود.
 
وی در ادامه گفت: خواهش و تقاضایی که از مسئولین فرهنگی استان یزد دارم این است که توجه ويژه ای به فيلمساز و فيلمسازي داشته باشند. مسئولین نگاهي نو داشته باشند و از تفكرات سنتي فاصله بگيرند، چون رسانه تغيير كرده و نياز به تحول و پوست اندازي دروني و بيروني دارد.
 
-فیلمساز ابرکوهی ادامه داد: توصیه ای که به جوانان علاقه مند به این رشته دارم این است که عاشق این کار باشند چراکه عاشق اين كار نباشند خيلي زود خسته و منزوي ميشوند. علاوه بر عشق به این کار باید پشتكار و استعداد خوبی داشت.
 
وی در پایان عنوان کرد: ان شاءالله زمينه اي مساعد در استان يزد براي  بنده و ساير دوستان فراهم شود تا بتوانیم  بدون هیچ گونه دغدغه چه از لحاظ فكري و چه مالي به ساخت آثاري ارزشمند در حوزه فيلم و سينما بپردازيم.
انتهای پیام / ا.م