محتوا محتوا

شناسه : 30383705
بازهم هنرمندان یزدی خوش درخشیدند


کارگردان جوان نمایش «قصه ظهر جمعه» برترین کارگردان بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر «سوره» شد.

به گزارش یزدهنر؛ محمدصادق کوچک‌زاده، رئیس حوزه هنری یزد اظهار کرد: بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر «سوره»، شب گذشته با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، جمعی از مسئولان و اهالی تئاتر و رسانه با معرفی برترین‌های بخش صحنه‌ای و خیابانی در تالار اندیشه حوزه هنری به کار خود پایان داد و کارگردان نمایش «قصه ظهر جمعه» از یزد موفق شد رتبه اول بخش صحنه‌ای این رویداد هنری را از آن خود کند.


کوچک‌زاده افزود: در این مراسم تندیس جشنواره، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی و سه سکه تمام بهار آزادی به حسام افروز برای نمایش «قصه ظهر جمعه» اهدا شد.


وی ادامه داد: در بخش طراحی لباس هم با اهدای لوح تقدیر و جایزه از سهیلا عسکری، طراح لباس این نمایش تقدیر شد.


این مقام مسئول افزود: در بخش طراحی صحنه نیز از حسام افروز با اهدای لوح تقدیر و جایزه قدردانی شد.


رئیس حوزه هنری یزد گفت: در بخش بازیگری زن نیز با اهدای لوح تقدیر و جایزه از نسیم کاظمی برای بازی در این نمایش تقدیر به عمل آمد.


کوچک‌زاده افزود: همچنین علی جاور، اخترالسادات اولیایی و محسن احمدی نیز به ترتیب در بخش‌های بازیگری مرد، بازیگری زن و طراحی بروشور نامزد دریافت جایزه بودند.


وی با اشاره به اجرای این اثر با لهجه و گویش یزدی ادامه داد: نمایش «قصه ظهر جمعه» نوشته سید محمد مساوات، محصولی از حوزه هنری یزد است که در اولین روز برگزاری این جشنواره در میان استقبال پرشور مخاطبان، در دو سانس در تالار اندیشه حوزه هنری به روی صحنه رفت.


به گفته وی «قصه ظهر جمعه» با موضوع خانواده و سبک زندگی، داستان یک خانواده پرجمعیت یزدی در فضای نوستالژیک دهه‌ ۶۰ را روایت می‌کند که داستان تحت تأثیر اتفاقاتی قرار می‌گیرد.


علی مزیدی، علی جاور، مهدی آرین‌مهر، فاطمه زارع، نسیم کاظمی، اخترالسادات اولیایی، سیدعلی قریشی، سهیلا عسکری و ملیحه جدی در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.


در بخش صحنه‌ای بیست و پنجمین جشنواره تئاتر «سوره» ۲۲ نمایش از مناطق و تهران و در بخش خیابانی نیز ۱۳ اثر به مدت پنج روز با هم رقابت کردند که در پایان، پرونده این دور از جشنواره با تجلیل از برگزیدگان در بخش‌های طراحی گریم، طراحی مواد تبلیغی، طراحی لباس، طراحی صحنه، بخش موسیقی، بازیگری نوجوان، بازیگری مرد، بازیگری زن و نمایشنامه نویسی بسته شد.