محتوا محتوا

شناسه : 29188212


این سه کتاب به نام های فنون دیپلماسی نوین،انقلاب اسلامی و ژئوپلیتیک شیعه در خاورمیانه و لابی اسرائیل به علاقمندان عرضه شد.

به گزارش یزدهنر؛ در مراسمی  از سه عنوان کتاب از  احسان خادمی بهابادی کار مشترک با پروفسور ارسلان قربانی شیخ نشین  معاون سابق وزارت علوم رونمائی شد.

در این مراسم  خادمی نویسنده کتاب فنون دیپلماسی نوین در خصوص چاپ این کتا ب گفت : با توجه به اینکه تقریبا سرنوشت تمامی مسائل و عرصه های پیش  روی کشورها به نوعی با دیپلماسی و روابط دیپلماتیک گره خورده است،واینکه امروزه فرایند جهانی شدن حوزه دیپلماسی و تعاملات دیپلماتیک را نیز مانند سایر حوزه ها دستخوش دگرگونی کرده است، ویکی از مصادیق این دگرگونی شکل گیری دیپلماسی نوین است. در کتاب حاضر ابتدا کلیاتی در مورد دیپلماسی اشاره شده و سپس در بخشهای مختلف فنون گوناگون دیپلماسی نوین رسانه ای،فرهنگی،ورزشی،انرژی،اقتصادی،علم و فناوری،دیجیتال و گردشگری بررسی شده است.

وی گفت : کارتدوین این کتاب 2سال و نیم طول کشیده است.

نویسنده بهابادی در باره کتاب انقلاب اسلامی و ژئوپلیتیک شیعه در خاورمیانه نیز افزود :  در این کتاب سعی شده  تا تاثیر فرهنگ سیاسی شیعه بر پیروزی انقلاب اسلامی و از طرف دیگر تاثیرات جهانی انقلاب اسلامی بر روی جوامع شیعه در خاورمیانه،مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

چاپ این اثر به مدت این کتاب 2سال طول کشیده است.

احسان خادمی بهابادی در خصوص چاپ و انتشار کتاب لابی اسرائیل نیزگفت : این کتاب به تشریح نفوذ اسرائیل در سیاست خارجی آمریکا و بررسی قدرت  لابی اسرائیل در آمریکا میپردازدوعمده تاکید این کتاب بر روی پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران است همچنین این کتاب مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 را به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار داده  ولابی های اسرائیل را در طول مذاکرات مورد بررسی قرار می‌دهد.

نویسنده کتاب لابی اسرائیل در مورد مدت زمان چاپ این کتاب گفت : چاپ این کتاب به مدت   1سال طول کشیده است.

 

خبرگزاری صدا و سیما/