محتوا محتوا

شناسه : 19381555
مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان استان یزد عنوان کرد


ابوالقاسم ابوترابی زارچی گفت: برگزاری اردوهای جهادی می تواند رفاقت و همدلی نزدیک را بین هنرمندان بوجود آورد و دراصل بهترین کلاس برای پرورش روح و تزکیه نفس برای هنرمندان باشد.

مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد هنر، گفت: یکی از برنامه های بسیج هنرمندان یزد برای سال 95حضور گروه های هنری متخصص برای برگزاری فعالیت های فرهنگی هنری در روستاهای محروم و دور افتاده استان است دراین برنامه تمام گروه های مختلف هنری اعم از فیلمسازی، عکاسی، نقاشی و... و به طورکلی همه انجمن های سازمان بسیج هنرمندان می توانند در این اردوها شرکت کنند.

ابوالقاسم ابوترابی زارچی در خصوص هدف از برگزاری اردوهای جهادی باحضور هنرمندان اظهار داشت: این کار برای نخستین بار در یزد و با هدف ایجاد فضای پر از شور و نشاط بین روستائیان، ایجاد همدلی و همبستگی بین هنرمندان استان برگزارخواهدشد، البته هنرمند متعهد میداند که در قبال جامعه درهرسطحی مسئول هستند بنابراین باید با ارائه قابلیت ها و داشته های خود به مردم محروم و نیازمند سعی نمایند تا قسمتی از نیاز آنها را برآورده کنند.

وی خاطر نشان کرد: از این رو پیشنهادهایی به سازمان بسیج هنرمندان کشور شده تا در صورت امکان این کار بتواند در سرتاسر کشور اجرایی گردد.

مسئول انجمن عکس بسیج هنرمندان استان یزد افزود: در ابتدا قرار است چندین روستا که از امکانات کمتری برخوردار هستند انتخاب شده وازتابستان 95 با اعزام تیم های متخصص هنری به صورت دوره ای، هنرمندان فعالیت خود را آغاز کنند.

ابوترابی زارچی در ادامه اظهار داشت: برگزاری این چنین دوره هایی می تواند رفاقت و همدلی نزدیک را بین هنرمندان بوجود آورد و دراصل بهترین کلاس برای پرورش روح و تزکیه نفس برای هنرمندان باشد و نشان دهد که ورای هنر جز خدمت به خلق و نهایتا ابزاری برای تعالی بشری نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است بسیج هنرمندان یزد پذیرای هنرمندانی است که مایل به همکاری دراین دوره ها هستند، هنرمندان عزیز می توانند با مراجعه به این سازمان جهت شرکت در دوره ها ثبت نام کنند و همچنین بسیج هنرمندان نیزتلاش میکند تا با تمام بضاعت خویش شرایط خوبی را برای برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره ها فراهم کند.