محتوا محتوا

شناسه : 30421968


کارگردان یزدی گفت: مسئولین یزد علی‌رغم وعده هایی که برای حمایت از این اثر داده بودند، متاسفانه هیچ‌گونه حمایتی از سوی آن‌ها انجام نگرفت.

به گزارش یزدهنر؛ فیلم سینمایی «پنج» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی سید مجتبی حسینی هنرمند یزدی، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم های مستقل «کانسپشن شیلی» را دریافت کرد.

«پنج» فیلمی است 75 دقیقه ای که به طور کامل در بافت تاریخی یزد فیلمبرداری شده است، روایتگر زندگی پیرمرد دارایی بافی است که کار و زندگی خود را با یک ساعت تنظیم کرده، خراب شدن این ساعت، ریتم زندگی او را به هم می زند.این فیلم دومین فیلم بلند مجتبی حسینی پس از افسون گل سرخ است.

کارگردان فیلم«پنج» گفت: این فیلم به طور کامل در بافت تاریخی یزد فیلمبرداری شده و تلاش می کند زیبایی های بافت تاریخی کهن شهر یزد و صنایع دستی منحصر به فرد استان را در دل یک داستان دراماتيك به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: این فیلم در محلات تاریخی شهر یزد؛ «میدان وقت الساعت، فهادان، ابوالمعالی، خیابان قیام، میدان خان، کارگاه دارایی بافی خجسته»، فیلمبرداری شده است.

حسینی اظهار داشت: مسئولین یزد علی‌رغم وعده هایی که برای حمایت از این اثر داده بودند، متاسفانه هیچ‌گونه حمایتی از سوی آن‌ها انجام نگرفت.

 گفتنی است فیلم سینمایی «پنج» پیش از این به جشنواره های فیلم لس آنجلس، مونته ویدئو اروگوئه، جشنواره پنج قاره ونزوئلا و همچنین سینالفامای پرتغال راه یافته و برگزیده جشنواره فیلم کلکته هندوستان شده است.

 

انتهای پیام / ا.م