محتوا محتوا

شناسه : 24902868
مدافعان حرم در کلام هنرمندان تجسمی یزدی؛


حرف های دل هنرمندان تجسمی یزدی که در رابطه با مدافعان حرم به گوش رسید.

پس از برگزاری دومین دوره ازگردهمایی بزرگ هنرمندان مدافع حرم با محوریت شعار عاشورایی مدافعان حرم «هیهات من الذله» ؛ اینک در آستانه برگزاری سومین دوره از این گردهمایی پرشور قرار داریم که به همین جهت خبرنگار یزدهنر به سراغ هنرمندان شرکت کننده در این گردهمایی رفته است تا پای صحبت های آن ها برای اطلاع از آثار و برکات  حضور در این همایش ها و نقش حضور هنرمندان در تبیین پیام شهدای مدافع حرم بنشیند.

سید علی چیتی که از نقاشان مطرح و به‌نام استان یزد محسوب می‌شود، در مورد حضور خود در این همایش ها گفت: سعادت حضور درهمایشی که مزین به نام ویاد شهدای گرانقدر مدافع حرم باشد، برکات بیشماری رابرای انسان به ارمغان می آورد که عنوان هنرمند مدافع حرم یکی از آنها است.


وی ادامه داد: حضورگسترده هنرمندان رشته های مختلف هنری سبب یک دورهمی به دور از ریا که افزون برارزشمند بودن این انسجام جمعی، خود دارای پیام مثبتی می باشد که به یمن شهدای گرانقدرمدافع حرم این همایش شکل گرفته و حرکت بسیارزیبایی است. به امید گسترش وتداوم این همایش ارزشی ان شاءالله

 

محمدعلی دادخواهی مسئول انجمن هنرهای تجسمی سازمان بسیج هنرمندان از هنرمندانی مطرح است که در رشته نقاشی فعالیت دارد، او در این باره اذعان کرد: کار برای جهادگران در راه خدا امری بسیار مفید و ارزشمند است بطوری که با قدم نهادن در راه آن ها که همان یاد خداست دل ها آرامش می‌یابد.


وی در ادامه گفت: هنرمندان با حضور خود در این همایش ها، به اندازه توان خود رسالت خود را که همان تبیین پیام شهدای مدافع حرم است، انجام می‌دهند.


مهدی رازی از اساتید رشته نقاشی خط، در مورد حضور در این همایشات بیان داشت: شهدا ازجان خودگذشتند وبهترین متاع خود را تقدیم معشوق خود کردند و این افتخاربزرگی است برای هنرمندانی که باتمام وجود و با ارادت تمام، به ترسیم  زیبایی های این شکوه  بپردازندوبه بهترین وجه ممکن ان را نمودبخشند.


حمیداستبرقی از گرافیست های خوب استان و مسئول انجمن هنرهای تجسمی و هنرهای سنتی کانون بسیج هنرمندان شهرستان یزد در رابطه با حضور خود در دو همایش گذشته اظهار کرد: یکی از برکات و افتخارات و تاثیرات مهم حضور در این همایش‌ها؛ ارتباط معنوی و ایجاد خلوص نیت با تمامی هنردوستان و هنرمندان مدافع حرم و کسب نشان لیاقت قلبی از ایزد منان و ائمه اطهار است.


وی ایجاد وحدت، یکرنگی و همدلی در حفظ حریم بزرگ اسلام در سراسر دنیا و زنده نگه داشتن پیام شهدا و تجدید بیعت با آرمان هایشان را از دیگر اثرات حضور هنرمندان در این گردهمایی ها دانست.


حسین دشتی یکی از نقاشان موفق یزدی در همین رابطه تصریح کرد: با توجه به این که امروز مرزهای دفاع ما از مرزهای کشور ایران فراتر رفته است،
من اهمیت حضور هنرمندان در راه ارج نهادن به کار شهدا را طبق وصیتنامه حضرت امام خمینی(ره) پاسخ می دهم.


محمد حسین فرجی از نقاشان چیره دست یزدی حضور هنرمندان در این گردهمایی را ادامه راه سرخ حسینی که همان شعار «هیهات من الذله» می‌داند و معتقد است؛ پیام رسانی عاشورا را زینب وار باید به گوش جهانیان رساند.