محتوا محتوا

شناسه : 21295068


شهید هنرمند «مجید بهرامی» علاقه‌ زیادی به شهید چمران داشت که در آلبوم نقاشی‌های وی پرتره فرمانده ستاد جنگ‌های نامنظم دیده می‌شود.

به گزارش یزد هنر؛ در آلبوم نقاشی‌های شهید «مجید بهرامی»، آثار متعددی از پرتره شهدا از جمله شهید بهشتی، شهید چمران، و همچنین تصاویری از امام خمینی (ره)، فرهنگ جبهه و قدس دیده می‌شود.

به مناسبت سی و پنجمین سالروز شهادت شهید «مصطفی چمران» این نقاشی را می‌بینیم.

بر اساس این گزارش، شهید «مجید بهرامی» سال 1340 در تهران به دنیا آمد؛ وی از دوران ابتدایی به نقاشی علاقه‌مند شد؛ مادر این شهید می‌گوید: «دوست داشتم مجید به کلاس زبان انگلیسی برود. او را ثبت‌نام کرده بودم تا در کلاس زبان شرکت کند؛ پایین ساختمان کلاس زبان، نگارخانه بود؛ او هر روز که به خانه می‌آمد، دقت می‌کردم و می‌دیدم که اثری از زبان نیست. یک روز که دنبالش رفتم، دیدم مجید از ساعت آغاز کلاس می‌رود از پشت شیشه‌های نگارخانه تابلوهای نقاشی را نگاه می‌کند تا زمانی که ساعت کلاس تمام شود.»

شهید مجید بهرامی

این علاقه شهید بهرامی سبب می‌شود تا خانواده هم او را برای حرکت در مسیر هنر یاری دهند؛ این شهید با هدف انتقال فرهنگ جبهه عازم شهرهای مناطق جنگی شد و سرانجام در سومین اعزام و طی عملیات مسلم ‌بن عقیل و منطقه سومار به تاریخ 12 مهر 1361 به شهادت رسید و پیکر مطهرش بعد از 10 روز در قطعه 26 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

منبع: فارس