محتوا محتوا

شناسه : 22500361


محمد رضا خانی سانیج شعبده باز و تردستی یزدی توانست از دفتر نمایندگی یک آکادمی فرانسوی در امارات مجوز اجرا در اروپا و آمریکا را دریافت کند.

شعبده باز و تردست یزدی در مصاحبه با خبرنگار یزد هنر، گفت: در اوایل کار هنری خود را با بازیگری تئاتر آغاز کردم و سپس با مشاهده جذابیت های هنر شعبده بازی به این کار روی آوردم.

محمد رضا خانی سانیج ادامه داد: پس از چند سال فعالیت در زمینه شعبده بازی و تردستی با اجرا در رده سنی بزرگسالان نام هنری «مفیستو مجیک» و اجرا برای کودکان نام «عمو اجی مجی» و همچنین به علت رانندگی با چشمان بسته و بدون استفاده از دستان لقب«سلطان جاده ها» به من اختصاص داده شد.

وی خاطر نشان کرد: پس از اینکه حرکت خارق العاده نصف کردن بدن را انجام دادم اکنون در زمینه فکر خوانی و کنترل ذهن مشغول هستم که لازم به ذکر است این شاخه از هنر شعبده بازی ربطی به سحر، جادو و دنیای غیب ندارد.

این شعبده باز و تردست یزدی افزود: با فعالیت چند ساله در این رشته هنری توانستم به عنوان اولین شعبده بازی ایرانی مهمترین و معتبرترین مدرک یعنی ایزو کیفیت هنر را از اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی دریافت کنم و اکنون نیز خداراشکر از دفتر نمایندگی یک آکادمی فرانسوی در امارات مجوز اجرا در اروپا و آمریکا را گرفتم.